август 2, 2023

Tешко повреден параглајдерист на Галичица

ПСС на терен во спасувачка операција на тешко повреден параглајдерист на Галичица. По имобилизацијата со хеликоптер на МВР повредениот холандски државјанин е транспортиран во скопските клиники.
 
 
 
 
 
 
 
 
< врати се назад